מים ככלי טיפולי

למים יכולות ריפוי גבוהות ובפרט למים חמים. יש להן תכונות ייחודיות המביאות להרפיה גופנית ונפשית, מסייעים בהרפיית המתח בשרירים ומשרים תחושת רוגע ושלווה.

הבנה עמוקה זו ביכולת הריפוי של מים חמים, הובילה להתפתחות של שיטות שונות לטיפול במים, וביניהן הוואטסו.

שילוב של עולם השיאצו יחד עם איכויות המים העלה את הפוטנציאל הטיפולי לדרגה עמוקה ומיוחדת במינה. עבודה על הגוף במים חמים, דבר המאפשר לשחרר שרירים תפוסים משולב יחד עם התפיסה כי הגוף אוצר ואוגר בתוכו מתחים שמקורם בנפש, ברגשות, בפחדים או בזכרונות שלנו. היכולת לחבר בין השניים –הגוף והנפש (שבעצם לא ניתנים להפרדה באמת) וההכרה כי גם הגוף וגם הנפש זקוקים לשקט אמיתי הם הייחוד של הוואטסו. מיטת הטיפולים היא למעשה המים עצמם, הגוף צף על פני המים תוך תמיכה מתמדת של המטפל בראש המטופל. התנועה הבלתי פוסקת במים יחד עם ההתנגדות יוצרת שילוב מעניין שעובד על הגוף והנפש בו זמנית.

ברמה הפיזית, מים חמים הם המקום האידיאלי בו הגוף יכול לחוש חופש מוחלט. יכולת הציפה במים משחררת את הגוף מההשפעה של כוח הכובד ומאפשרת לגוף לנוע בחופשיות בצורה בלתי מוגבלת כמו ביבשה.

שהייה במים חמים תורמת במידה רבה ב:

  • הורדת רמת הכאב
  • העלאת חופש התנועה במפרקים
  • הורדת טונוס השרירים (מתח ודריכות)
  • שיפור בגמישותם של השרירים והגידים.
  • מאפשר התרחבות והתארכות של עמוד השדרה
  • מפיג עייפות וכבדות
  • שיפור הנשימה
  • הורדת קצב הלב
  • הרפייה עמוקה באמצעות נטרול חוש השמיעה (אזניים במים) וחוש הראייה (עיניים עצומות) למען התכנסות פנימה אל הנפש.

 

הלחץ של המים על החלקים השונים של הגוף והמרצת זרימת הדם בגוף מגרים ומעוררים תפקודים רבים שהיו מוזנחים ורדומים, הגוף מתעורר לחיים חדשים.

המים החמים יוצרים סביבה נעימה ותומכת המאפשרת לגעת ולטפל במגוון רחב של בעיות בתחום הרגש והנפש. לדוגמא: דימוי עצמי נמוך, הצורך בשליטה ונתינת אמון, דיכאון, חרדות ובפרט חרדת מים, הפרעות בשינה, התמודדות עם לחצים, טראומות וכיו"ב.
הטיפול בוואטסו מכוון לאפשר שחרור מלחצים גופניים ונפשיים. תנועתיות הגוף, תחושת הריחוף, והחיבוק המכיל של המטפל והמים עובדים יחד בהרמוניה להרפיית הגוף ולשחרור חסימות רגשיות ועל ידי כך להביא לאיזון נפשי-גופני.

המים הם מקום טוב ומוכר לנפש, לנשמה. הם מביאים עמם שלווה ורוגע. כבר ברגע הכניסה למים החמימים, התחושה שהמים מקיפים אותנו ועוטפים אותנו מסוגלים לשנות את האנרגיה שלנו מקצה לקצה. אם ניתן לכל האנרגיות השליליות שצברנו, לדוגמא הכעס שאנו אוגרים, המועקה שיושבת לנו על הלב או האחריות הכבדה שאנו נוטלים על כתפינו או כל דבר אחר שממנו אנו רוצים להפטר, להתנקז אל המים ברגע שאנו טובלים בהם, נוכל להשיל מעלינו משקל כבד, לחוות שינוי פנימי, ללא מילים, ולצאת נקיים וחזקים יותר הלאה.

טיפול וואטסו מותאם אישית לכל אחד ואחת בהתאם לרצונותיו ולצרכיו (הגלויים והחבויים) של המטופל. אני מאמינה כי החוויה במים הינה מיוחדת במינה ואינה דומה לשום דבר אחר. זהו טיפול המאפשר גם לגוף וגם לנפש לחוות תחושות של הרפייה עמוקה. כל טיפול שונה מקודמו כשם שאנו קצת שונים בכל יום. המסע במים פותח לנו דלת למסע בתוך עצמנו ולשפר את איכות חיינו ואת זו של הסובבים אותנו.

Quick Website - בניית אתר תדמית
FRESH - עיצוב גרפי  |  צילום - שירן ולק