למה מים?

מים הם מקור החיים!

בתוכם נוצרנו, בתוך מעטפת של מי שפיר, שם נבראנו והתפתחנו, שם הרגשנו הכי מוגנים ולתחושה הראשונית הזו אנחנו לעתים משתוקקים לחזור.

גופנו מורכב ברובו ממים, והם סביבנו בכל מקום: בצמחייה, באוויר, באדמה. המים הם אחד מאוצרות הטבע המבוקשים ביותר, והם היסוד השני במעלה, שבו תלויים המשכיות החיים.

המים נותנים חיים, חיוניים לגופנו, לשתייה, לרחצה, להשקייה וממלאים את נשמתנו כשאנו מסתכלים על מפל שוצף או מעיין רגוע או שומעים פכפוכי נחל או המיית המים.

מים משמשים בכל הדתות כאמצעי טיהור בטקסים קדושים. ליד מעיין גדול נהגו לבנות מקדש. שם חגיגות וטקסי פולחן נערכו למען אלי המים השונים שמעניקים חיים לכל היצורים ומאפשרים את גידול המזון והצמחייה סביבנו. על המים נאמר "ורוח ה' מרחפת על פני המים" דהיינו שהמים לא נבראו, אלא היו שם תמיד. ביהדות נוטלים ידיים לפני כמה פעולות במהלך היום ולא רק מטעמי היגיינה, טיהור הגוף נעשה באמצעות טבילה במקור מים טבעי. כל המעוניין להצטרף לדת הנוצרית חייב בטבילה כשם שישו הוטבל על ידי יוחנן. נהר הנילוס קדוש לנוצרים, נהר הגנגס מקודש להודים, ומעיינות רבים ברחבי העולם נחשבים כמקורות מים מרפאים.

אנו מקדישים משאבים, זמן ומחשבה אדירים לחקר השקיית המים, התפלתם לשתייה ואספקתם הסדירה לביתנו אך איננו מקדישים זמן שווה להשקיית גופנו או ליכולות הריפוי המופלאות של המים החמים. כמו האויר המים משולים לנתינה, לזרימה, והם הדבר הגשמי, הפיסי בעולמנו הקרוב ביותר לאנרגיה המתפשטת ומחלקת מעצמה לכולם.

ההשפעה שיש למים על הגוף היא גדולה וניתן להעזר בהם בחיזוק ובשחרור השרירים, השלד וכלל הגוף, אך העוצמה שיש להם על הנפש היא אדירה. היכולת של המים לחלחל למקומות הפנימיים שניתן להם היא סגולה נפלאה שאין דומה לה.

Quick Website - בניית אתר תדמית
FRESH - עיצוב גרפי  |  צילום - שירן ולק