Watsu

וואטסו (Watsu) הינו טיפול הוליסטי בציפה המתבצע בבריכה מחוממת ומשלב בין עקרונות הזן שיאצו לבין האיכויות הנפלאות שיש במים החמים ומכאן שמו שיאצו במים- water shiatsu.

הטיפול הינו מפגש ייחודי בין המטפל, המטופל והמים, בו המטפל מציף את המטופל במים ומשלב בין עקרונות הזן שיאצו – לחיצות, מגע, עיסוי, ערסול, מתיחות והקשבה לנשימה לבין התנועה הנוצרת במרחב המימי אך בעיקר בתוך גופו של המטופל. זהו מסע המתרחש ללא מילים, כך שהמטפל קשוב לגופו ולצרכיו החבויים של המטופל. התמיכה של המטפל יחד עם ההכלה והקבלה של המים מאפשרים למטופל לזכות בחוויה של תמיכה והקשבה המשרה ביטחון.

התנועה ההרמונית של הגוף במים נעשית ללא מאמץ והמפגש הקסום של המטופל עם המים מאפשר לנוקשות, לעייפות ולרגשות שהצטברו בגוף להפוך לתנועה חופשית, זורמת ומשחררת.

הטיפול מתרחש בבריכה המחוממת ל-34-5 מעלות. המים החמימים עוטפים את הגוף ומאפשרים להרפות ולהירגע. השקט שבמים מזמן הקשבה לקול הפנימי ומאפשר חקירה וקבלה של התנועה החופשית שנוצרת בתוכנו. זהו מפגש חדש ומיוחד עם המים אך בעיקר עם עצמנו אשר מוביל את הגוף והנפש לחוויה עוצמתית, עמוקה ומפנקת.

הוואטסו פותח בתחילת שנות ה-80 על ידי מטפל בזן שיאצו בשם הרולד דאל. לאחר שנים של לימוד וטיפול בשיאצו הגיע דאל אל המעיינות החמים בהארבין קליפורניה והחל לשלב את טיפולי השיאצו במים. השילוב בין שני העולמות יצר חוויה מיוחדת במינה הן לגוף והן לנפש.

טיפול וואטסו אורך כ-45 דקות ומומלץ לכולם! כל טיפול מותאם באופן אישי ומאפשר לגוף לגלות מחדש את התנועה והגמישות הטבעית שלו ולנפש לנוח ולמצוא שקט פנימי.

הוואטסו מומלץ להפגת מתחים, בעיות גב, שרירים או מפרקים, אחד מיתרונות המים הוא שבתוכם תחושת הכובד יורדת משמעותית, העומס על הגוף קטן ותנועות או מתיחות שבדרך כלל אינן ניתנות לביצוע על שולחן או מזרון מאפשרות לעמוד השדרה, למפרקים ולשרירי הגוף לנוע בחופשיות ולהגדיל את טווח התנועה. כמו כן במים המחוממים לטמפ' הדומה לטמפ' עור הגוף שלנו לחץ הדם יורד, פעילות הלב מתבצעת ביתר קלות והדם זורם לכל חלקי הגוף בצורה נוחה וקלה יותר.

מומלץ לאנשים החווים מצבי לחץ, חרדות או פחדים, דימוי גוף נמוך ועוד. המים החמים, עוטפים ברכות את הגוף, מסייעים בשיפור הנשימה ומשחררים אותו ממתחים נפשיים כמו גם ממתחים גופניים.

שהייה במים חמימים מיטיבים עם נשים בהריון ולאחר לידה. השהייה במים חמימים מנטרלת את גורם המשקל של הגוף ומקלה על העומס בגב התחתון והרגליים. טיפול וואטסו משלב אלמנטים כמו תנועתיות גוף האם, שחרור שרירים ומפרקים , עיסוי עדין, הקשבה לנשימה, הרגעת מערכת העצבים, התנתקות מהלחצים הפיזיים והנפשיים המלווים את תקופת ההריון, התחברות לתחושות העובר המתפתח, ומביא לתחושת שלווה, שקט ורוגע.

מתאים במיוחד כמתנה מיוחדת לעצמנו או ליקירנו. זמן איכות שכזה הינו פסק זמן קצר מחיי היום יום, מהמירוץ המלחיץ של החיים. המתחים שמצטברים בגופנו משוועים למרגוע, והתמיכה של המים החמימים יחד עם המגע האנושי מחזיר אותנו למקום של שקט, לרוגע ולאופטימיות הכה פשוטה שאנו נוטים לשכוח.

המים מאפשרים לנו לפנות זמן לעצמנו, לשכוח לרגע קט מהעולם החיצון ולהתמקד רק בתוכנו. הדיאלוג שנוצר בין הגוף/הנפש לבין המים הופך בכל פעם לריקוד חדש ולחוויה מיוחדת במינה.

Quick Website - בניית אתר תדמית
FRESH - עיצוב גרפי  |  צילום - שירן ולק