חשיבות המגע

כולנו זקוקים לאותו הדבר הראשוני ביותר שקיים : חיבוק ומגע.
הצורך האוניברסאלי במגע אינו דועך עם השנים. אנו נוטים להתייחס למגע כאל דבר מובן מאליו, אך חשיבותו בסיסית ביותר. המגע הוא יותר מהרגשה נעימה. כולנו זקוקים למגע אוהב ומקשיב מיום היוולדנו ועם יום מותנו.
קיים בנו הצורך שיחבקו אותנו ושיגנו עלינו. הצורך לזכות בחום ובאהבה פשוט כי אנחנו קיימים.

עבור תינוקות שרק נולדו, ישנה חשיבות עצומה למגע על כל גורמיו (סוג, איכות, כמות וכיו"ב). המגע הוא הערוץ העיקרי שדרכו הם חווים את העולם, זהו ערוץ תקשורת שנוצר בין התינוק לבין הוריו. המגע הינו אחד מהחושים הראשוניים המתפחתים אצל העובר, זוהי השפה הראשונה אותה מכיר התינוק עוד מרחם אימו. מכאן שיש חשיבות רבה לכך שנעניק המשך ישיר לתקופת הרחם, וזאת על ידי הענקת קשר טוב, מגן ובטוח גם לאחר הלידה. ההורה משתמש במגע, שמהווה מסר ללא מילים על מנת לענות לצרכים הגופניים והרגשיים של התינוק. הבנת הבכי ושפת הגוף של התינוק ושימוש במגע מאפשר העברת אינפורמציה בין ההורה לתינוק.
עלינו לתת לתינוק את כל סוגי המגע לא רק על מנת שירגיש חום ואהבה, אלא משום שהמגע הכרחי לרווחה הגופנית והנפשית של התינוק.

אין דבר כזה יותר מדי מגע – תינוק זקוק למגע ורגוע יותר כשנוגעים בו.
כמה שהחיבוק נראה מובן מאליו, אין אפשר להגזים בו, כל עוד הוא כמובן רצוי לשני הצדדים. יש למצוא וליצור הזדמנויות למגע נעים ולהמשיך כך גם כשהילדים גדלים. ילדים בכל גיל צריכים את זה.

יש משהו מאד ראשוני ומתדלק בחיבוק, זו בדיוק השנייה שאתה מרגיש שהכי אוהבים אותך בעולם. את התחושה הזו אני רוצה ומקווה שאוכל להעביר הלאה.
העיסוי הינו כלי נפלא ופשוט להורים ולמטפלים, הוא אמצעי הזמין וטבוע בנו, המאפשר לנו לראות את ילדינו ולעזור להם בתהליך גדילתם והתפתחותם.

Quick Website - בניית אתר תדמית
FRESH - עיצוב גרפי  |  צילום - שירן ולק